Login
Логин:
Пароль:
Регистрация  :  Пароль?  :  Закрыть
Рекомендуем так же посмотреть фильмы и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе скачать аниме у нас на портале
Mājas Kontakti Reklāma vietnē RSS

Riepas ar radzēm – to priekšrocības un trūkumi

Datums : 13-10-2021, 14:18 | Kategorija: LV / Auto zinas   
(голосов:0)

Ar auto braucot ziemā pa apledojušu ceļa virsmu, buksēšanas risks pieaug vairākas reizes. Var gadīties, ka tiek pazaudēta kontrole pār automašīnu. Taču, ziemas riepas ar radzēm var palīdzēt izvairīties no šādām situācijām.  Riepu gumijā iestrādātie metāla dzelkšņi ir riepu radzes. Tās palīdz pret biezu sniegu un ledus kārtu uz ceļiem. 

 Pirmās riepas ar radzēm parādījas 20. gadsimta 60. gados no Michelin kompānijas rūpnīcas. Šīs riepas nodrošināja ļoti labu saķeri uz slideniem ceļiem un ātri guva popularitāti. Taču aptuveni divdesmit gadu laikā vairākās Eiropas valstīs šāda veida riepas tika aizliegtas. Radzes lietus laikā izrādījās pat vājākas nekā parastās riepas un valstīs, kur akvaplanēšana ir nopietnāka problēma, nekā sniegoti un sasaluši ceļi, nolēma ka aizliegt radžotas riepas būtu pareizāk. 

 Mūsdienās aizgliegts lietot radžotas riepas tādās valstīs kā Serbija, Horvātija, Melnkalne, Slovākija, Slovēnija, Maķedonija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehijas Republika, Ungārija, Vācija, Nīderlande, Rumānija, Polija un Portugāle. 

 Ar radzēm ziemā atļauts braukt Austrijā, Albānijas Republikā, Beļģijā, Igaunijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Lietuvā, Latvijā, Luksemburgā, Francijā, Spānijā, Īrijā, Islandē, Itālijā, Zviedrijā un Šveicē. Tiesa gan, vairākās valstīs to lietošana ir daļēji ierobežota. Parasti tiek ierobežots tieši atļautais maksimālais ātrums uz ceļiem.  

Noderīgākas ziemas riepas ar radzēm viennozīmīgi ir tiem automašīnu īpašniekiem, kuri bieži pārvietojas ārpus centrālajām pilsētām nevis kuru braucamie ceļi tiek regulāri tīrīti. 

 

Radžu riepas iedala divās kategorijās:  

· Radžotas - radzes tajās tiek uzstādītas jau rūpnīcā. Šādas riepas ir izturīgākas, uzticamākas un ilgmūžīgas. Tomēr tās ir dārgas. Turklāt tās ir aizliegts izmantot bez radzēm. 

 

· Radžojamas - Šīs riepas tiek piegādātas bez radzēm, taču tajās ir radžu uzstādīšanas vietas. Šie izstrādājumi ir lētāki. Taču tās ir mazāk efektīvas nekā pirmā veida riepas. Šādu riepu radžošana tiek veikta riepu montāžas darbnīcās. Nepieciešamības gadījumā radzes var izņemt. 

 

Priekšrocības 

Galvenā radžoto riepu priekšrocība ir tāda, ka tām ir gandrīz nevainojama saķere ar ledu vai sablīvētu sniegu. To izmantošana spēj novērst riteņu buksēšanu, palīdz ar bremzēšanu un arī dod lielāku paātrinājumu. Ziemas laikā šīs riepas ir īpaši noderīgas lai neceļu apstākļos varētu pabraukt.  

Trūkumi 

 Ir arī gadījumi, kad radžu riepas nav tik efektīvas. Braucot uz asfalta seguma, slapjā laikā ar radzēm aprīkotas riepas var būt mazāk efektīvas par parastajām ziemas riepām. Radžotās riepas arī ātrāk nodilst. Tām arī ir lielāks trokšņu līmenis, kas var traucēt braucot pa šoseju un tās nav tik komfortablas. 

Diemžēl radzes arī bojā ceļa segumu, līdz ar ko tās nav atļautas vairākās valstīs. Radzes arī mēdz izkrist vai tikt izrautas no protektora un tad tās var bojāt auto, kas brauc tieši aiz radžotajām riepām. Tas var rezultēties pat ar sasistiem vējstikliem un noskrāpētu krāsu. Bieži vien uz auto ar radžu riepām ir speciāla uzlīme, kas norāda, ka auto aprīkots ar radžotām riepām. Ja vēlies iegādāties jaunas vai lietotas ziemas riepas tad iesakām aplūkot riepas.lv plašo riepu klāstu. 

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Jaunumi
Ir sfēras, kurās Covid ierosināto pārmaiņu dēļ varam saredzēt ne vien izaicinājumus, bet arī iespējas. Tā tas noteikti ir
Pārtikas Kona Electric tika izmantota eiropas ātrās uzlādes tīkls, un, lai maksimāli palielinātu braukšanas laika auto ir
Intervijā TopSpeed nodaļas vadītājs, dizaina Audi pastāstīja tostarp par bezceļu konkurents BMW kompānija.
Prezentēts 2013.gada rudenī Escalade gatavojas tam, lai pilnībā atjaunoties. Tas parāda attēlus, kas uzņemti vienā no rūpnīcām
Vienīgais Sbarro Super Eight celta, pamatojoties Ferrari 308 GTB izlikta pārdošanā.  Auto ar jaudu 260 zs s. ražots 1984.
Komentāri

Ваше Имя:   Ваш E-Mail:  


Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Введите код:
Aston Martin DB5 vai Bond auto

Aston Martin DB5 vai Bond auto

Filmas par Džeimsu Bondu var droši saukt par pasaules kino klasiku. Stilīgs un
Mercedes-Benz GLE ir kļuvis par dīzeļa hibrīdu

Mercedes-Benz GLE ir kļuvis par dīzeļa

Mercedes-Benz GLE augstākās klases krosovers ir pārveidots par dīzeļa hibrīdu.
Chery Tiggo 3 saņem jaunu izdevumu

Chery Tiggo 3 saņem jaunu izdevumu

Ķīniešu kompaktais krosovers Chery Tiggo 3 ir labi pārdots visā pasaulē. Kopš
Renault Kangoo Van E-Tech Electric iepriecinās ar jaudas rezervi

Renault Kangoo Van E-Tech Electric

Renault Kangoo ir plaši pazīstams komerctransporta pārstāvis Eiropā, kas uzrāda
Crossover Toyota Avanza nomainīja nākamo paaudzi

Crossover Toyota Avanza nomainīja nākamo

Labs krosovers Toyota Avanza ir aizstājis nākamo paaudzi. Šoreiz mēs runājam
Ram 1500 REV elektriskā pikapa informācija

Ram 1500 REV elektriskā pikapa informācija

Amerikāņi ir paziņojuši par pilnībā elektrisku apvidus auto uz jaunas